Praha – den druhý

Po vydatné snídani a druhé bojovce (stlaní postelí a úklid pokojů), vyrážíme do planetária. Cestou se zastavujeme na Václavském náměstí, někteří z nás jsou zde poprvé a fotíme se  se  Sv. Václavem patronem českých zemí. Pokračujeme  přes Havelské tržiště, Staroměstské náměstí  k metronomu na Letné  a Stromovkou do planetária. Zde se seznamujeme s našim vesmírem a všemi planetami. Uvědomujeme si jak krásná a barevná je planeta Země, na které žijeme. Pozorujeme Slunce, Měsíc, hvězdy a souhvězdí . Doplňujeme si informace, které již známe ze školy z hodin vlastivědy a přírodovědy. A už následuje plavba lodí po Vltavě a návštěva muzea J. A. Komenského. I zde se vnoříme do historie, putujeme muzeem a sbíráme další informace o době života učitele národů. Máchnutím kouzelné hůlky se proměňujeme v Marii Terezii a Josefa II. Plní dojmů se vracíme přes Karlův most do našeho přechodného bydliště. Celou cestou nás doprovází pan Moučka a vypravuje nám zajímavosti o Praze. Moc děkujeme za krásný slunečný den, bylo to opět zajímavé a poučné….

http://zsbenecko.rajce.idnes.cz/Praha_2017/#

Náhodné fotografie našich galerií
VLAJKA IMG_3377 IMG_4506-001 IMG_4431 škola-001 IMG_4289 IMG_4283 2017