Naše „MOTÝLÍ FARMA“

Viděli jste na vlastní oči proces metamorfózy? My ano a je to něco neuvěřitelného!

V průběhu několika týdnů jsme sledovali vývoj motýla babočky bodlákové. Nejprve jsme zkoumali, jak vypadají motýlí larvy, jak se krmí, rychle rostou a zakuklí se. A nakonec jsme opravdu viděli ten zázrak, jak se z kukly vyprostí krásný motýl.

Po dvoudenním pozorování motýlů, při kterém jsme je samozřejmě nezapomněli krmit, jsme pak měli motýlkový projektový den a jeho vyvrcholením bylo vypuštění motýlů do volné přírody. Můžeme tedy směle prohlásit, že jako chovatelé motýlů jsme se osvědčili na jedničku 🙂 A až u školy nějakou babočku bodlákovou uvidíte, tak ta je dozajista z našeho „chovu“ !

Projekt je financován z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí

Nebyly nalezeny žádné obrázky