Zahájení nového školního roku 2021/2022

Zahájení nového školního roku 2021/2022 – testování

Vážení rodiče,

prázdniny utekly jako voda a my se už chystáme na nový školní rok. Pevně doufáme, že bude klidnější než ten loňský.

Jak jste jistě zaznamenali z médií, budeme muset na začátku školního roku absolvovat s dětmi 3x povinné antigenní testování, abychom zabránili případnému šíření nákazy.

Testování proběhne hned ve středu 1. 9., dále v pondělí  6. 9.  a ve čtvrtek 9. 9.. Testovat se bude antigenními testy GENRUI, kde se stěr provádí samoodběrem z kraje nosu (podobně jako v loňském roce).

Testovat se NEMUSÍ ty děti, které:

• prodělaly onemocnění Covid19 a jsou v ochranné lhůtě 180 dní od prvního pozitivního testu (nutno doložit potvrzením s datem o pozitivním testu nebo od lékaře)
  • absolvovaly obě dávky očkování a uběhlo 14 dní od 2. dávky
  • doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě

Tyto skutečnosti je nutné s předstihem oznámit  e-mailem třídnímu učiteli (nejdéle do 31. 8. 2021).

Děti, které absolvují povinné testování, budou používat ochranu dýchacích cest pouze ve společných prostorách budovy (chodby, šatny), ve třídách při sezení na místě – NE.

Jako ochranu dýchacích cest lze použít u dětí do 15 let chirurgickou roušku, nanoroušku nebo respirátor FFP2, KN95 (NE látkovou neodpovídající normě).

Pokud se dítě povinného testování nezúčastní, může se účastnit vyučování, ale MUSÍ používat ochranu dýchacích cest STÁLE (na chodbách, v šatně i ve třídě), nesmí cvičit v tělocvičně a nesmí zpívat.

Pokud dítě odmítne používat ochranu dýchacích cest i účast na testování, NESMÍ se prezenční výuky účastnit a škola nemá povinnost zajišťovat mu distanční výuku.

Další vývoj mimořádných opatření bude záležet na výsledcích testování. Držme si palce!