HASIČSKÝ DĚTSKÝ DEN

Konec školního roku je pro nás školou povinné časem výletů, sluníčka, ale také slavíme Den dětí. Letos byla tato oslava trochu mokrá. Hasiči dodrželi svůj slib a uspořádali na Sokolce spoustu hasičské zábavy. Petr Wiesner a Michal Urbanec z obecní výjezdové jednotky přijeli zásahovým vozidlem. Děti si mohly prohlédnou zajímavé vybavení a příslušenství auta. Také si vyzkoušely například: jak se sedí v kabině, jak těžká je přilba, a že to není žádná legrace v ní běhal. Nejvíc však všechny zaujalo stříkání vody. Naštěstí kadibudka, která stojí u hřiště obstála, a vydržela nápor prudkých proudů vody z hasičské proudnice.

Manželé Háskovi, dobrovolní hasiči z Horních Štěpanic, a rovněž zástupci z řad rodičů, připravili motivační hry pod heslem: „Staň se mladým hasičem.“ Na jednotlivých stanovištích si naši malí budoucí hasiči vyzkoušeli vázání uzlů, určování topografických značek, poznávání hasičské techniky a překážkovou dráhu zakončenou stříkáním z ruční stříkačky na terč. A také jsme hasili skutečný požár. Zapálili jsme perníkovou chaloupku. Ta bohužel lehla popelem. Ale bylo to dobrodrůžo.

https://www.rajce.idnes.cz/zs-stepanice/album/den-deti-s-hasici-24