Děti měly svátek

Děti měly svátek

Okolí naší benecké školy se 30. května proměnilo v indiánskou vesnici. Na zahradě vyrostlo velké týpí a z žáků, po vlastní výrobě převleků, se stali indiáni. A proč? Slavil se přece „Den dětí“. Pozvali jsme všechny rodiče a přátele školy. V letošním roce s tématem „Tajemství lesní moudrosti“ od duchovního otce skautů Setona. Tento pán studoval přírodní národy a zaměřil se převážně na indiány. Všichni lidé, kteří chtějí být skutečnými lidmi, musí jít po lesních cestách. První cesta, po které naši žáci šli, byla fyzická – pohybem se člověk dopracuje do tělesné krásy. Druhá byla rozumová – ta vede do moudré pravdy, další citová – do služeb lásky a poslední duchovní – do světa naděje. Mezi cestami se žáci dostatečně občerstvovali dobrotami, které nám připravili naši rodiče a po ukončení všech cest si připili skleničkou dobrého indiánského nápoje. S indiánskou tématikou byla i tradiční stopovaná. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavostí z jejich života. Než všichni ulehli v prostorách školy ke spánku, proběhla noční bojovka. Kolem školy se shromáždila strašidla z celého Benecka, a ty odvážnější celou trasu absolvovali sami. U někoho ukápla i slzička, ale všichni byli rádi, že to zvládli.

Moc děkujeme všem rodičům, přátelům školy a bývalým žákům za pomoc s organizací a těšíme se za rok na další společně strávený „Den dětí“.

Škola Benecko

https://www.rajce.idnes.cz/zsbenecko/album/den-deti-2024