BESEDA O VČELAŘSTVÍ

Není žádné tajemství, že rybáři rádi přehánějí a včelaři rádi vyprávějí.
Naše paní asistentka je vášnivá včelařka a pro naše žáčky připravila zajímavé povídání o včelách. A proč na podzim a ne na jaře? Na to je snadná odpověď. Teď konečně jsou včely nakrmené a připravují se na zimu, tudíž má včelařka čas a možnost přinést do školy předměty, které během jara a léta musí být stále při ruce ve včelíně.
O významu včelstva pro lidskou populaci není pochyb. Většinu dětí zajímavé povídání zpestřené loutkami dělnice a trubce zaujalo. Poslouchaly, ptaly se a přidávaly své vlastní zkušenosti se včelami. Slaďoučký med si ochutnaly všechny. A když zjistily, kolikrát musí včela vyletět z úlu, aby vznikla jediná kapička medu, nechaly své medem ulepené pusinky údivem otevřené.
Kdo ví, kolik budoucích adeptů na tento ušlechtilý koníček sedělo mezi námi.
Je totiž prima, mít sladký život.
https://www.rajce.idnes.cz/zs-stepanice/album/beseda-o-vcelarstvi