PŘEDVÁNOČNÍ TÝDEN

Ve středu jsme si vyjeli na Benecko do DÍLNY PRO ŠIKOVNÉ RUCE a vyrobili jsme si vánoční ozdobu na stromeček z ponikelských korálek.

Naše babičky a prababičky po večer vyráběly vánoční ozdoby a my jsme jen potvrdili, že nám to zůstalo v krvi. Všechny děti navlékaly s radostí i zručností a odnášely si domů krásnou hvězdičku.

Cestou domů byla velká legrace. Užívali jsme si sněhovou nadílku.. …a taky to bylo pořád z kopce.

Ve čtvrtek se peklo cukroví  a perníkový svícen.

Nejprve pořádně navážit, potom promíchat, uválet a tvarovat. Celá škola byla provoněná ořechy a skořicí.  Děti si vedly s velkou zručností a do každé práce se vrhaly s chutí – nejenom na upečené cukroví.

V pátek to bylo nejvíc prima. Nadělování dárečků, společné těšení na Ježíška a mnoho šťastných rozzářených  dětských očí. A to do poslední chvíle nikdo netušil, že přijde vzácná návštěva. Najednou se zjevila paní Ruprechta, která pobývá na našem Štěpanickém hradě. Kromě vyprávění o svých předcích přinesla spoustu kouzelných dárků. Tak třeba sněhové pusinky od Ponikelské báby, mušličky pro štěstí od vodnice Slávinky a kouzelný kamínek pro štěstí. Největším překvapením byla desková hra, která nás zavede do kouzelného pohádkového světa paní Ruprechty. Přislíbila dětem další návštěvu a spolupráci.

Těšíme se na všechno dobré, co nám přinese nový rok.

Přejeme Vám všem krásné Vánoce a hodně zdraví v roce 2019.

Kolektiv ZŠ