BESEDA O MINERÁLECH

Velice si vážíme pozvání pana Faistavera z Dolních Štěpanic.
Přichystal pro děti zajímavou výstavu své sbírky minerálů. Trpělivě dokázal odpovídat na všechny zvídavé a všetečné dotazy: „To je váženě pazourek z pravěku? Proč tenhle kámen vypadá jako tlačenka? To třpytivé je opravdu zlato? Odkud se berou všechny ty různě barevné a tvarované minerály a jak vznikly?“
Už víme, že krásné kamínky můžeme najít kdekoli,třeba i ve Štěpanicích. Ale kde? To je tajemstvím jen pro zkušené mineralogy.
Pan Faistaver dokonce daroval naší škole obraz s přehledem minerálů i s věnováním. Děkujeme za motivační besedu a hezké dopoledne. Děti se od té doby nebojí shýbnout pro kamínek, který se jim zdá jakkoli zajímavý. Věříme, že se jim zase otevřela další vrátka poznávání do tajemstvím opředeného světa přírody.
Panu Faistaverovi přejeme všichni hodně zdraví a spoustu dalších nových nerostů do jeho sbírky.

Nebyly nalezeny žádné obrázky


http://zs-stepanice.rajce.idnes.cz/BESEDA_MINERALY/