ADVENT 2019

Během předvánoční doby jsme toho hodně dokázali a prožili.
Nejprve jsme se připravovali na rozsvěcení vánočního stromku u sokolovny a vytvářeli výrobky na jarmark.
Čert ani Mikuláš letos nepřišli, ale poslali pro nás dobroty. Užili jsme si prima čertovskou hodinu plnou her a zábavy.
V posledním týdnu před prázdninami jsme navštívili Krkonošské muzeum v Jilemnici. Letos jsme tam zhlédli, jak lidé slavili Vánoce na horách v minulosti.Jaké tradice se dodržovaly, jak se zdobily stromečky, co se jedlo a jaké dárky dětem nosil Ježíšek. Pak se šlo do cukrárny na zákusek. To bylo prima.
Další den jsme si vyjeli na Benecko do dílničky, kde jsme si každý vyrobili svého dřevěného andílka. Slepovali jsme, malovali a navlékali.Ještě fotka u nádherných vyřezávaných jesliček a šlapali jsme zpět do Štěpanic. Vloni jsme si užívali sněhu, letos bohužel bláta.
V pátek nás navštívila Ruprechta s raráškem. Ti přinesli dětem zase spoustu dárečků a odměny pro naše nejlepší čtenáře. My jsme pro ně měli také malé překvapení. Vystoupili naši malí muzikanti s koledami, přednesli jsme vánoční básničky a nakonec jsme si s Ruprechtou zazpívali. Taky jsem ji překvapili malými dárečky, odnesla si na hrad tolik Ruprecht, kolik dětí chodí do naší školy a s Hubertem si mohou zapálit vánoční svícen, který děti vyráběly během adventu.

A hurá na prázdniny. Děti, užijte si je.
Prožijte si krásně vysněné Vánoce a do nového roku hodně zdraví všem.