Praha 2018

Jako již každoročně jsme i letos přijali pozvání pana Moučky do Prahy. Nejeli jsme si tam však odpočinout, ale s žáky vyšších ročníků poznávat námi již objevené a neobjevené krásy našeho hlavního města.

Jelikož jsme „Borci z hor“, tak jsme již ve středu zvládli 12 km okruh přes Václavské náměstí, Stavovské divadlo, Staroměstské náměstí až k Rudolfinu, kde jsme zhlédli výstavu“ Malé domečky“. Odtamtud jsme přešli Karlův most, kde jsme se na Malostranském náměstí odměnili zmrzlinou a pomalu se vydali zpět do Ječné ulice, kde vždy přespáváme.

Druhý den jsme měli naplánované Technické muzeum, kde jsme navštívili hutnické doly. Poté jsme se vydali pěšky Letenskými sady a došli jsme až na Pražský hrad. Prošli si známá místa a památky. Prohlídku jsme ukončili výměnou stráží a vyrazili na Petřín. Po 15 km nožičky trošku bolely, tak jsme se lanovkou a tramvají svezli až na Václavské náměstí na velkou zmrzlinu.

Poslední den nebyl již o chůzi, ale o jízdě dopravními prostředky. Vyrazili jsme na letiště Václava Havla, kde se nás u terminálu 3 převzal průvodce a projel s námi celé letiště.  Začali jsme privátními letadly, viděli jsme helikoptéry, letištní hasiče, hangáry, kde se letadla opravují. Nejvíce času jsme strávili na letištní dráze a pozorovali vše, co se s letadlem děje než odstartuje.

A co děti nejvíce zajímalo? Jaké největší zážitky měly? Zkuste hádat. Samozřejmě kromě poznávání historie a psaní večerních testů nejvíce prahly po lízátkové dílně, večerní brambůrkové párty a pražských fastfoodech.

Moc děkujeme panu Martinovi Moučkovi za to, že to s námi vždy vydrží a připraví nám pestrý a krásný program.

Děkujeme  ZŠ Benecko