DEN ZĚMĚ

V pátek 27.dubna jsme se připojili ke všem, kteří si váží naší planety a oslavili jsme Den Země.
Tentokrát jsme se zaměřili na třídění odpadů. Pokusili jsme si přiblížit toto téma a uvědomit si, kolik odpadu člověk za svůj život vyprodukuje, a jak je důležité s ním správně zacházet.
Děti byly překvapené, co se dá vyrobit s recyklovaných materiálů.
Obecní úřad nám zakoupil do školy barevné kontejnery na základní třídění odpadu. Ty nám pomohly si vysvětlit,co do kterého patří, a co naopak nepatří.
Poučeni jsme se vydali do lesa na hru: „Vyčistíme les“, kde čekala spousta nachystaných odpadků, které jsme po sesbírání společně třídili.
Nakonec děti čekal ještě jeden úkol, a to zakopávání vzorků odpadků z různých materiálů na školní zahradě. Místa jsem řádně označili a budeme pozorovat, za jaký čas se který rozloží nebo nerozloží.
Pro všechny na závěr ještě za snahu recyklovatelná medaile na památku.
Tak a teď uvidíme, jestli se naše školní boxy na tříděný odpad budou správně plnit.

Nebyly nalezeny žádné obrázky